Jaka może być przyczyna moich bóli podbrzusza?

Proszę o szybką odpowiedź. 18 sierpnia dostalam okresu skonczyl sie po 5 dniach objawy normalne czyli tydzień przed bol piersi i w dzien okresu bol podbrzusza czyli norma w moim przypadku przy kazdym okresie. Po ostatnim okresie 23 lipca bolalo mnie podbrzusze dzien po miesiączce myslalam ze to ciąża ale partner zapewnial mnie ze nie bo dostalam okresu a ostatni stosunek uprawialam tydzień przed okresem 23 lipca. Z testem chcialam zaczekac do kolejnego okresu nie ukrywam ze nie bylam pewna ze w ciazy nie jestem ale dostalam okresu 18 lipca trwal 5 dni fakt ze dostalam okresu mnie uspokoił ale na wszelki zrobilam test ciążowy i wyszedl negatywnie tak jak w poprzednim okresie dzien po okresie znowu boli mnie podbrzusze. Chce zaznaczyc ze pare dni przed okresem wgl mnje brzuch nie bolał az do czasu okresu, tradycyjnie wzielam tabletki i brzuch przestał bolec ale po okresie boli mnie jakbym znow miala dostać. Prosze o radę nie wiem co robic a od czasu ostatniego stosunku czyli przed 2 okresami nje mam zadnych objawow ciazy tylko podbrzusze boli mnie w trakcie okresu i PO okresie.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ból podbrzusza po miesiączce (zwłaszcza powtarzający się) powinien zostać skonsultowany ze specjalistą.

Taka dolegliwość może świadczyć nie tyle o ciąży, co o nieprawidłowościach zarówno z zakresu ginekologii, jak i innych dziedzin medycyny. Ból podbrzusza pojawiający się po zakończonej menstruacji może oznaczać zapalenie przydatków, torbiele jajników, mięśniaki macicy czy endometriozę. Możliwe, że występuje on również z powodu chorób układu moczowego (np. zapalenia pęcherza) lub problemów z układem pokarmowym.

W pierwszej kolejności proszę więc udać się do ginekologa. Jeśli wykluczy on wszelkie nieprawidłowości, które mogłyby być przyczyną bólu podbrzusza po okresie, to konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego bądź internisty, który w razie potrzeby pokieruje Panią dalej, do konkretnego specjalisty.

Inne pytania o ból brzucha po okresie znajdują się pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-po-okresie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-silne-bole-podbrzusza-po-okresie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-po-prawej-stronie-brzucha-po-okresie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.