Opuchlizna nad obojczykiem

Witam, Od pewnego czasu (napewno już około 2-3 lat) mam wg mnie delikatnie spuchnięte nad lewym obojczykiem spuchniecie widzę tylko ja. Byłam jakiś rok temu na usg tarczycy i pokazałam radiolog, sprawdziła aparatem stwierdziła, że to tkanka tłuszczowa, węzły nad i pod obojczykowe były nie powiększone, temat odpuściłam....teraz się znowu nakręcam....kolegi matka umiera na chłoniaka. Proszę o info czy może być powiększony węzeł którego nie czuję pod palcem?

Dzień dobry,

Jeśli ma Pani obawy, to warto wybrać się do lekarza rodzinnego lub internisty, którzy ocenią, czy powinna mieć Pani powody do niepokoju, a jeśli zajdzie taka potrzeba, to zlecą Pani dodatkowe badania. Powiększony węzeł chłonny jest zwykle wyczuwalny "pod palcem", chyba, że jest bardzo mały.

Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz