Badanie węzłów nadobojczykowych

Jak w sposob palpacyjny zbadac wezly nadobojczykowe? Czy nalezy jest uciskac czy po prostu delikatnie "przejechac" np. palcem wzdluz - nad obojczykiem w tym zglebieniu? Bardzo prosze wytlumaczyc pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Badanie węzłów chłonnych nadobojczykowych obejmuje zarówno palpację powierzchowną jak i głęboką. W celu wykluczenia zmian w obrębie węzłów chłonnych nadobojczykowych warto udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który fachowo przeprowadzi badanie.