Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Infekcje skóry głowy a powiększenie węzła chłonnego nadobojczykowego

Często występują u mnie infekcje skóry głowy, przez co zdarza się że zostają u mnie powiększone oba węzły chłonne potyliczne. Teraz przy podobnej infekcji skóry głowy zacząłem odczuwać dziwny dyskomfort w obrębie dołu nadobojczykowego lewego. Palpacyjnie odczułem lekkie powiększenie w obrębie węzła chłonnego nadobojczykowego lewego powiększenie nie jest widoczne wizualnie. Więc czy przy infekcjach skóry głowy może dochodzić do powiększenia węzła chłonnego nadobojczykowego i czy jest to groźne?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry

Łojotokowe zapalanie skóry to schorzenie dermatologiczne. Jego leczenie jest dosyć trudne. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o sposobach leczenia łojotokowego zapalenia skóry.

Węzły chłonne przy infekcjach mogą ulec powiększeniu okresowo. jeśli węzły są powiększone tylko w trakcie infekcji to nie jest to niebezpieczne.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy