Czy ten upadek powinien nas martwić?

Witam, Dziś moja 2 letnia córka upadła i uderzyła się w tył głowy na podłodze o typie gumolit.Chwile płakała ale udało się ją uspokoić.Od urazu minęło już 9 godzin.Nie ma żadnych objawów.Czy jeszcze coś poważnego może się wydarzyć czy raczej już nie będzie poważnych powikłań.Byl straszny huk...Usiadła na pupę i przewróciła się w tył więc nie była to duża wysokość. Proszę o odpowiedź,bardzo się martwię. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ciężko ocenić stopień urazu na podstawie kilku zdań opisu. Dzieci w takim wieku często upadają i nie zawsze te upadki niosą ze sobą przykre konsekwencje.

Proszę obserwować dziecko i w razie pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów kierować się bezpośrednio do lekarza. Nasi eksperci są zdania, iż jeśli dziecko normalnie funkcjonuje i nic niepokojącego się nie dzieje, to nie ma potrzeby wykonywania prześwietlenia głowy.

W naszym projekcie pojawiały się już pytania o upadki dziecka. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich wraz z odpowiedziami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-moga-byc-skutki-upadku-na-glowe-dziecka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-nalezy-sprawdzic-glowe-dziecka-po-upadku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/upadek-dziecka-na-tyl-glowki-a-ryzyko-krwiaka-lub-padaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.