Czy te objawy po upadku są normalne?

2 dni temu miałam wypadek na łyżwach. Upadłam i uderzyłam się bardzo mocno w tył głowy. Przez pare minut byłam oszołomiona ( do dziś nie pamietam jak upadłam) nie umiałam się sama podnieść. Miałam zawroty głowy i ból w miejscu uderzenia. Po zdarzeniu poszłam spać. Obudziłam się rano z mocnym bólem głowy i zawrotami. Na dodatek było mi niedobrze. Lekarz bez prześwietlenia głowy zalecił leżenie w łóżku i łykanie paracetamolu. Dziś miła 2 doba od wypadku. Dalej mam ból głowy plus jest mi niedobrze. Na chwile mi się poprawia po czym czuje się o wiele gorzej i musze się położyć. Czy takie objawy są normalne? Czy mam wrócić do lekarza i nalegać na dalsze badania ? Będę wdzięczna za odpowiedz .
KOBIETA, 40 LAT 2 miesiące temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

zdaniem naszej ekspertki dolegliwości bólowe głowy oraz nudności mogą utrzymywać się nawet do dwóch tygodni od wypadku. W większości sytuacji na szczęście nie wynika to ze strukturalnych uszkodzeń układu nerwowego.

Mimo to należy wykonać badanie obrazowe, które pozwoli wykluczyć obecność zmian. Nasi specjaliści zalecają wykonanie tomografii komputerowej, a jeśli to możliwe, to również EEG.

Proszę więc udać się ponownie do lekarza i poprosić o poszerzenie diagnostyki w tym kierunku. Objawy, które Pani opisuje mogą mieć związek ze wstrząśnieniem mózgu.

O pourazowych bólach głowy pisaliśmy w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-pourazowe

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-glowy-i-nudnosci-po-upadku-ze-schodow,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-od-uderzenia-w-tyl-glowy-moga-wystapic-objawy-wstrzasnienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-konieczne-jest-badanie-glowy-po-upadku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty