Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ten upadek mógł być groźny w ciąży?

Dziś przewróciłam się gwałtownie na tyle i odczowam lekki ból brzucha jestem w 21tc czy to groźne dla dziecka
KOBIETA, 23 LAT 7 miesięcy temu

Trójwymiarowe USG

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

trudno bez badania ocenić zagrożenie płynące z Pani wypadku, natomiast jeżeli konsekwencją takiego incydentu jest ból brzucha, to jest to sygnał, by nie zwlekać z wizytą u lekarza. Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/upadek-a-zagrozenie-dla-plodu oraz tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienia-i-bole-podbrzusza-po-upadku.

Jeżeli dotychczas nie pojawiło się krwawienie z dróg rodnych lub bóle skurczowe pleców lub brzucha, to jest niewielkie ryzyko, że upadek był groźny, jednak nie należy bagatelizować takich sytuacji podczas ciąży. I i II trymestr to okres, kiedy płód jest chroniony przez dużą ilość płynu owodniowego w stosunku do rozwijającego się płodu oraz grube ścianki macicy, więc z pewnością upadek jest mniej ryzykowny niż w III trymestrze ciąży, ale z drugiej strony – w tym okresie trudniej wychwycić ewentualne nieprawidłowości. Dlatego też proszę zadzwonić do lekarza prowadzącego ciążę lub zgłosić się bezpośrednio na IP.

Być może przydatny okaże się także nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy