Dlaczego mam te zaburzenia świadomości?

Witam mam duży problem bardzo proszę o pomoc otóż mam od 2 lat problemy ze świadomością dostaje dezorientacji splątania podczas tego jest to tak nasilone że gadam nie odrzeczy co popadnie nie wiem co to jest miałem 2 rezonanse głowy wszytko on eeg jest ok nie wiem jaki jest uklad krzepnięcia Doppler naczyń szyjnych muzgowych i echo serca w normie przepływ krwi przez naczynia nie zaburzony brak zwapnien zderzeń byłem 2 razy u chematologa mam problem z leukocytami bo są obnizone do 3.0 jest niedobór limfocytów i enzofilji mam wzrost monocytów moje pytanie brzmi czy straszne zaburzenie świadomości mogą mieć podłoże sercowe zaburzenia rytmu anemia albo wgl sprawa chematologiczna miałem poważny wypadek na rowerze nająć 16 lat że mało się nie zabiłem może mieć to podłoże po urazie głowy silnym stłuczeniem ciśnienie krwi mam ok cały dzień to dziś mam wczoraj też boję się jeździć samochodem bo podczas tego mam problem z kordynacja ruchowa i mam dziwne poczucie nie wiem oco tu chodzi i podkreślam że to nie jest mój wymyśl biję się że przez to kiedyś stracę przytomność albo dostanę jakiegoś udaru proszę potraktować to poważnie bardzo będę wdzięczny za rady wskazówki i co robić dalej do usłyszenia?
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry

Prosiłabym o kontakt ze specjalistą leczenia PTSD i różnych traum po wypadkach. To o czym Pan pisze jeśli nie ma podłoża medycznego jest wynikiem aktywnej traumy i jej konsekwencji. Podczas derealizacji i depersonalizacji występują różne zaburzenia świadomości, a PTSD objawia się często różnymi dolegliwościami fizycznymi, które są mylone z chorobą fizyczną. W przypadku pojawiania się bodźców, które Panu przypominają o wypadku dochodzi do wzmożonej aktywacji i traci Pan koordynacje ruchową.

Pomoże Panu proces leczniczy oparty na pracy nad traumą i PTSD. Najlepiej zgłosić się do psychologa, który również jest psychoterapeutą, bądź psychotraumatologiem i pracuje z pacjentami po różnych wypadkach komunikacyjnych.

Aby wykluczyć jeszcze uszkodzenia w funkcjonowaniu mózgu warto byłoby zgłosić się na badania do neuropsychologa, który przeprowadzi testy poznawcze.

Jeśli chodzi o te objawy na samym początku „gadanie od rzeczy” to mogą one być na tle nerwowym i lękowym, ponieważ żyje Pan w przewlekłym stresie.

Na samym początku zalecam kontakt ze specjalistą leczenia PTSD i traum. Następnie on pokieruje, czy jest potrzeba diagnoza neuropsychologiczna, czy wystarczy proces leczniczy tylko u niego.

Z poważaniem