Problemy ze snem po wypadku komunikacyjnym
Witam, mam 29 lat 2 lata temu uczestniczyłem w wypadku drogowym, Mi na szczęście nic się nie stało, w szpitalu przeprowadzono tomograf komputerowy głowy, nic nie wykazał, lecz po wypadku sypiałem około 1-2 godzin dziennie, przez około 30-45 dni. Po tym czasie przyszło "osłabienie" psychiczne: apatia, depresja, zły stan psychiczny. Odwiedziłem psychologa po testach mmpi-2 stwierdzono zaburzenie narcystyczne, a czy możliwe że to PTSD, mam napady lekowe ucisk w klatce, problemy z koncentracja.

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Co łączy bezsenność z depresją?
Czy depresja wpływa na zaburzenia snu? Psychiatra dr n. med. Michał Skalski wyjaśnia, jaki jest związek między depresją a bezsennością. Tłumaczy również, jaki charakter ma bezsenność w depresji.
Witam,
Test, który pan wykonywał jest testem osobowości. PTSD to osobny problem, który jest bardzo prawdopodobny w pana przypadku. Dobrze by było aby pan skorzystał z porady psychologa bądź z psychoterapii, która jest dłuższym procesem ale pomaga w takich przypadkach.
Pozdrawiam
Nie wiem jaka była zasadność wykorzystania testu MMPI-2. Pana podejrzenia są jak najbardziej uzasadnione, ponieważ już w tym krótkim opisie można odnaleźć kryteria diagnostyczne zespołu stresu pourazowego (PTSD). Proszę udać się do lekarza psychiatry (nie potrzeba skierowania), który skieruje Pana do poradni zdrowia psychicznego. Jeśli podczas wypadku doświadczył Pan realnego zagrożenia życia to potrzebuje Pan wsparcia i konieczne jest przepracowanie tego, co się wydarzyło. Dobrze, że szuka Pan pomocy.