Czy zaburzenie borderline może zamienić się w inną chorobę psychiczną?

Witam. Mam takie pytanie. Jakieś lat temu zdiagnozowano u mnie osobowość borderline. Czy te zaburzenie może się zmienić w inną chorobę psychiczną? Dodam że od 3tygodni mam halucynacje wzrokowe słuchowe. Do tego dochodzi lek niepokój. Myślę że ludzie mnie obserwują mówią o mnie..

Dzień dobry, zaburzenie osobowości borderline nie zamienia się w inną chorobę, jednak w niektórych sytuacjach może w nim dochodzić do okresowych dekompensacji psychicznych, których być może pani aktualnie doświadcza. Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza psychiatry - który zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.