Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ubezwłasnowolnienie i umieszczenie w szpitalu psychiatrycznym osoby z zaburzenia osobowości

Cz jeżeli osoba powoduje rozkład życia rodzinnego, demoralizuje nieletnią i systematycznie zakłóca porządek publiczny, mając jednocześnie stwierdzone poważne zaburzenia rozwoju osobowości, może zostać umieszczona w Szpitalu Psychiatrycznym i ubezwłasnowolniona?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Przymusowe leczenie psychiatryczne na oddziale zamkniętym może zostać zastosowane dopiero w momencie, kiedy osoba chora zagraża sobie lub swojemu otoczeniu. Dopóki nie zaistnieje bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia, przymusowego leczenia nie można zastosować - chory musiałby się sam zgłosić na leczenie.

0

Witam,

osobę można ubezwłasnowolnić jedynie, gdy jej niedorozwój umysłowy, zaburzenia psychiczne, alkoholizm, narkomania uniemożliwiają lub ograniczają możliwości kierowania własnym postępowaniem. Sam stan psychiczny, upośledzenie umysłowe, zachowanie nie jest podstawą do ubezwłasnowolnienia.
Ubezwłasnowolnienie, ma na celu zapewnienie osobie pomocy w zarządzaniu własnymi interesami i majątkiem.
Ubezwłasnowolnienie następuje na podstawie postanowienia sądu, po weryfikacji przez sąd poczytalności danej osoby.Przyjęcie do szpitala osoby niezdolnej do wyrażenia zgody następuje za pisemną zgodą jej przedstawiciela ustawowego.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy