Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam,

wstrząśnienie mózgu jest chwilowym zaburzeniem funkcjonowania tego organu i zazwyczaj postępowanie po urazie z podejrzeniem wstrząśnienia obejmuje odpoczynek w domu aż do ustąpienia wszystkich dolegliwości. Jeżeli nie doszło do utraty przytomności i nie pojawiają się takie problemy jak: zmiana zachowania pacjenta (np. ataki agresji) czy zaburzenia mowy bądź orientacji, to nie ma konieczności wykonywania TK mózgu i hospitalizacji.

Przykre objawy mogą występować przez dłuższy czas – niekiedy nawet przez kilka tygodni, zaś bóle głowy – mogą wracać przez wiele miesięcy. Zazwyczaj jednak w przypadku lekkiego wstrząśnienia mózgu chory dość szybko wraca do pierwotnej formy, zaś po wypadku nie zostają żadne powikłania. W razie wątpliwości warto jednak skonsultować się z lekarzem, choćby po to, by dokonał podstawowego badania fizykalnego i na jego podstawie ocenił, czy istnieje konieczność wizyty u neurologa bądź pogłębienia diagnostyki.

Więcej na temat wstrząśnienia mózgu w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/wstrzas-mozgu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty