Czy mogę mieć powikłania po wstrząsie mózgu?

Witam, około 28 dni temu donzałem wstrząsu mózgu. W wyniku upadku na hulajnodze, jednak miałem pełną ochronę na głowie w postaci Kasku typu cross. W szpitalu zostały wykonane mi dwa rezonanse magnetyczne głowy i tomografia komputerowa i wszystko wyszło w porządku. Nie mam żadnych zmian pourazowych. Również badania krwi oraz moczu wyszły w porządku. Miałem łagodne objawy tego wstrząsu, czyli byłem przytomny, rozumiałem co się dzieje, nie wymiotowałem, widziałem normalnie. Moje pytanie jest takie, z racji tego, że wyczytałem na internecie, że po 4 tygodniach może dojść do wylewu podpajęczynówkowego, czy może mi się stać coś takiego? Mam 18 lat, i się zacząłem obawiać po przeczytaniu tego. Ogółem czuję się dobrze i nie mam żadnego bólu. Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

wydaje się, że w Pana przypadku obawy są niepotrzebne. Upadek, którego Pan doznał, został znacząco złagodzony przez kask, który – jak Pan sam zapewne może zauważyć, spełnił swoją rolę znakomicie. Wstrząśnienie mózgu, o którym Pan wspomniał, przechodził Pan w sposób łagodny, bez utraty świadomości. Dodatkowo wykonano trzy badania diagnostyczne: dwa rezonanse magnetyczne i jedna tomografię komputerową. Jakiekolwiek zmiany powinny zostać wykryte w tej dość szczegółowym procesie diagnostycznym.

Krwotok podpajęczynówkowy faktycznie może wystąpić w wyniku urazu, jednak przede wszystkim daje on bardzo silne dolegliwości bólowe, których nie da się zignorować. Najczęściej występuje on bezpośrednio po uderzeniu w głowę, a kilka dni po wypadku pojawia się właśnie wraz z gwałtownym, trudnym do wytrzymania bólem głowy. Jeśli Pan czuje się dobrze i normalnie funkcjonuje, z pewnością nie ma powodów do niepokoju. Internet pełen jest niezweryfikowanych informacji z dziedziny medycyny, zachęcamy by wątpliwości konsultować z lekarzem POZ, a sprawdzone wiadomości znajdzie Pan zawsze w naszym serwisie https://portal.abczdrowie.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z podobnymi pytaniami, które zostały zadane w naszym serwisie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-po-takim-upadku-dziecka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mogly-sie-wdac-komplikacje-po-wstrzasie-mozgu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powrot-do-seksu-po-wstrzasie-mozgu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.