Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

alkohol opóźnia proces leczniczy i rekonwalescencje po złamaniu kości, dlatego zalecana jest abstynencja przez cały okres leczenia. Nie ma znaczenia typ złamania oraz sposób leczenia. Zarówno w przypadku leczenia zachowawczego, czyli nieoperacyjnego (założenie gipsu), jak i operacyjnego należy zrezygnować z wszelkich używek.

Alkohol nie sprzyja zrastaniu kości i wpływa negatywnie na układ mięśniowo-kostny, a jego regularne nadużywanie nie pozwala na odpowiednie wchłanianie witamin, które wpływają na regenerację. Warto więc powstrzymać się od jego spożywania, przynajmniej na czas leczenia i gojenia.

Odpowiedź na podobne pytanie znajdzie Pan pod adresem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-trakcie-leczenia-zlamania-mozna-pic-akohol.

Jeśli chodzi natomiast o wstrząs mózgu, to wiele zależy od urazu oraz ogólnego stanu zdrowia. Generalnie po wstrząśnieniu mózgu powinno się dużo odpoczywać i unikać nadmiernego wysiłku czy spożywania alkoholu. Nasi specjaliści twierdzą, że zalecana jest co najmniej miesięczna abstynencja. Warto jednak dopytać o to lekarza, który zna historię Pańskich chorób.

Oto linki do podobnych pytań: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-mozna-pic-alkohol-po-wstrzasie-mozgu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-wstrzasnieniu-mozgu-mozna-pic-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty