Czy można po biopsji napić się alkoholu?

Witam. Dziś miałam wykonywana biopsję tarczycy a jutro mam 30stke koleżanki. Czy mogę spożywać alkohol? 2-3 drinki?
KOBIETA, 32 LAT 2 miesiące temu

Hormony a zachowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie zaleca się spożywania alkoholu bezpośrednio po biopsji tarczycy. Lepiej wstrzymać się z tym co najmniej kilka dni, gdyż alkohol może doprowadzić do krwawienia do gruczołu.

Potwierdzeniem są słowa specjalisty, które znaleźć można w podobnym pytaniu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-po-biopsji-tarczycy-mozna-spozywac-alkohol.

Niewskazane jest również spożywanie alkoholu przed badaniem, o czym świadczy odpowiedź na pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dzien-przed-biopsja-tarczycy-mozna-spozywac-alkohol.

Szczegółowe informacje na temat przebiegu badania biopsji tarczycy znajdzie Pani w naszym artykule dostępnym tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/biopsja-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty