Kiedy mogę napić się alkoholu po stosowaniu leku Macmiror?

Witam mam zażywać do piątku lek Macmiror 200mg biorę po 3 tabletki na dobe czyli łącznie 600 mg w piątek minie 7 dni odkąd przyjmuję te tabletki i moje pytanie czy kończąc przyjmowanie owego leku w piątek o godzinie 18ostatnia tabletka mogę następnego dnia czyli w sobotę pić alkohol?to będzie 24 godziny od ostatniej tabletki.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jak informuje producent leku Macmiror w ulotce dołączonej do opakowania należy unikać zażywania alkoholu w trakcji kuracji, gdyż może to doprowadzić do pogorszenia samopoczucia, nudności oraz spowodować gwałtowne zaczerwienienie twarzy. Objawy te są podobne do reakcji disulfiramowych i wynikają z toksycznego działania alkoholu.

Mimo, iż lek ten jest dosyć szybko wchłaniany z przewodu pokarmowego, a substancja czynna, jaką jest nifuratel równie szybko się metabolizuje, to lepiej zrezygnować z alkoholu na co najmniej 7 dni. Optymalny czas to jednak 10-14 dni po zakończonej kuracji.

Wcześniejsze spożycie alkoholu może bowiem wiązać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, jak w przypadku użytkownika, który opisał swój problem tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-czerwienienie-sie-na-twarzy-po-alkoholu.

Potwierdzeniem są również słowa eksperta w pytaniu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesieczna-kuracja-antybiotykiem-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.