Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból i nudności po urazie głowy

Witam uderzony zostalem piescia w glowe za uchem tydzien temu straszny mam bol glowy nie do opisania narywa mdli wczoraj bylem u holenderskiego lekarza powiedzial mi ze mam wstrzas mozgu i przepisal paracetamol a ja sie czuje coraz gorzej .
MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Po tak poważnym urazie głowy wymaga Pan bezwzględnie pilnej konsultacji u specjalisty neurologa, który w ramach wywiadu lekarskiego uściśli możliwość wystąpienia wstrząsu mózgu i poprzez badanie fizykalne określi, czy konieczna jest dalsza diagnostyka, aby wykluczyć jeszcze poważniejsze niż wstrząśnienie mózgu powikłania doznanego urazu głowy. Osobiście, mając do czynienia z wieloma tego typu przypadkami, w sytuacji utrzymujących się przez tydzień bóli głowy i nudności, zalecałbym po badaniu neurologicznym, celem weryfikacji rozpoznania, wykonanie badania TK głowy bez kontrastu. Przeciwbólowy Paracetamol można stosować przy tych dolegliwościach przez kilka dni w dawce nie większej niż 2 gramy łącznie w ciągu 1 doby. Jednakże, o ile specjalista neurolog stwierdziłby badając Pana obecność tzw. objawów ogniskowych, zaistniałaby konieczność stosowania innych leków, m.in. przeciwobrzękowych i w razie potrzeby wzmocnienia leczenia przeciwbólowego preparatami z tzw. "wyższych szczebli drabiny analgetycznej", które są dostępne na receptę w przeciwieństwie do Paracetamolu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy