Co robić z tym bólem po upadku na łokieć?

Dzień dobry, Miesiąc temu, właściwie 4 grudnia wywróciłem się na schodach i łokciem zahamowalem upadek. Doznałem stłuczenia łokcia i dawalem zimne oklady oraz masci, jednakze dalej nie moge w pelni wyprostowac lokcia, czy to jest normalne? Dodatkowo czuje delikatny bol przy opieraniu sie. Slysze tez dziwne strzelanie jak daje reke do gory i probuje ja wyprostować.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety bez dokładnych badań obrazowych nie można stwierdzić, co dokładnie powoduje u Pana te problemy z łokciem. W pytaniu wspomina Pan, że upadek miał miejsce już jakiś czas temu. Jeżeli jeszcze do tej pory odczuwa Pan jego konsekwencje, proszę zatem nie zwlekać z wizytą u lekarza. W tym celu warto udać się na konsultację do ortopedy, który zleci Panu kompleksowe badania i podejmie decyzje dotyczące ewentualnego dalszego postępowania.

Problemy z wyprostowaniem łokcia, ból w tym miejscu mogą wskazywać na to, że doszło do poważniejszej kontuzji np. zwichnięcia. Prawdopodobnie lekarz zleci Panu wykonanie rtg łokcia, które pozwoli na zobrazowanie tych struktur i rozpoznanie, czy wystąpiły jakieś poważniejsze zmiany pourazowe, które wymagają odpowiedniego leczenia. W poważniejszych przypadkach lekarz może zlecić również badanie rezonansem magnetycznym, które pomaga wykryć wszelkie nieprawidłowości. Do czasu wizyty u lekarza proszę ograniczyć aktywność fizyczną, aby nie narażać tej ręki na niepotrzebny wysiłek. Mogłoby to jedynie spowodować jeszcze większe komplikacje.

Zachęcamy również do przeczytania odpowiedzi ekspertów serwisu na pytania dotyczące zbliżonego obszaru tematycznego zadane przez innych użytkowników portalu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-lokcia-po-upadku

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-znaczyc-taki-bol-lokcia-po-upadku-na-reke https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silny-bol-lokcia-po-upadku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.