Jak radzić sobie z tym bólem łokcia?

Dzien dobry,mam pytanie,otoz kilka lat temu przewrocilam sie ,bardzo bolala mnie reka,ledwo co dawalam rade otwierac sama drzwi,ale zbagatelizowalam sprawe,i nie poszlam do lekarza,teraz po kilku latach po tym incydencie boli mnie lokiec,odczuwam jakby plyniecie pradu w lokciu,oraz zimny chlod jak i rowniez dretwienie reki,i tu moje pytanie,do jakiego lekarza mam sie udac???jaki specjalista pomoze mi w moim problememie??dziekuje

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z Pani relacji zawartej w pytaniu wynika, że już jakiś czas temu doszło do upadku i silnego stłuczenia ręki. Minęło trochę czasu i dolegliwości bólowe ustąpiły oraz nie było innych problemów z ręką. Niemniej jednak obecnie sprawa do Pani wróciła w postaci dyskomfortu w obrębie łokcia, uczucia przepływu prądów czy drętwienia. Ponadto wystąpiło uczucie zimna w kończynie. Trochę szkoda, że nie udała się Pan do lekarza zaraz po zajściu ponieważ przeprowadzenie badania RTG ręki na pewno dużo by wyjaśniło i można byłoby zastosować odpowiednie leczenie w krótkim czasie co zapewne dałoby szybko zadowalające efekty. W związku z tymi dolegliwościami, które Pani wymienia należy się teraz udać do ortopedy, aby dokładnie przebadać łokieć. Poza badaniem fizykalnym lekarz zapewne zaleci wykonanie USG łokcia lub RTG. Te badania obrazowe dadzą odpowiedź na pytanie z jakim typem powikłania pourazowego ma Pani do czynienia. Dodatkowo jako, że odczuwa Pani oziębienie tej okolicy możliwe, że trzeba będzie wykonać badania oceniające przewodnictwo nerwowe czy też przepływ krwi przez naczynia tej kończyny. Na podstawie zebranych wyników, lekarz postawi diagnozę oraz zaproponuje właściwe leczenie. Na pewno trzeba poddać się sugestiom lekarza i zastosować do wszelkich zaleceń. Życzymy zatem szybkiego powrotu do zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-lokcia-zwyrodnienie-zapalenie-lokiec-tenisisty

https://portal.abczdrowie.pl/lokiec-tenisisty

https://portal.abczdrowie.pl/lek-na-zwyrodnienie-stawow

https://uroda.abczdrowie.pl/kontuzje-i-urazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.