Jak postępować z bólem kolana u 39-latki?
Dzień dobry mam 39 lat .Moim problemem jest ból lewego kolana,dokładnie ból znajduję się zaraz pod kolanem ,podczas dłuższego chodzenia,jest tak silny momentami ,że aż nie mogę iść. Byłam u ortopedy zapisał leki przeciwbólowe przeciwzapalne,niestety ból nadal jest. Zrobiłam rezonans magnetyczny. Wynik to:zwiększona ilość płynu wzdłuż ścięgna m.półbłoniastego na wysokości gęsiej stopy i powyżej na dł.ok.25m.Zaostrzenia guzków wyniosłości międzykłykciowej piszczeli.Reszta Ok.Co oznacza gęsią stopa i jak to się leczy? Wizytę u ortopedy mam dopiero w styczniu.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
Rozumiemy Pani obawy związane z aktualnym stanem zdrowia. Jednakże bardzo dobrze, że została już wykonana dokładniejsza diagnostyka, mogąca wykluczyć poważniejsze schorzenia w obrębie narządu ruchu.
Biorąc pod uwagę przedstawiony wynik badania rezonansu stawu kolanowego można by stwierdzić, że doszło do nagromadzenia płynu w okolicach tak zwanej gęsiej stopki.
Objawami charakterystycznymi dla gęsiej stopki jest ból występujący głównie w nocy w okolicy przyśrodkowej stawu kolanowego, obrzęk, a także sztywność stawu.
Aby zmniejszyć dolegliwości związane z taką przypadłością należy odciążyć kończynę, a także wdrożyć właściwe ćwiczenia rozciągające oraz rozluźniające staw. Istotne jest również stosowanie doraźnie leków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych.
Ze względu na odległość, trudno jest ocenić Pani stan zdrowia, dlatego też proponujemy konsultację z lekarzem ortopedą, który po analizie badania obrazowego będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu.
Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!
Podobna tematyka została również poruszona w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/gesia-stopka-charakterystyka-przyczyny-objawy-leczenie-profilaktyka https://portal.abczdrowie.pl/woda-w-kolanie
A odpowiedź na podobne pytanie można przeczytać pod poniższym linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-nieco-zwiekszona-ilosc-plynu-w-kaletce-gesiej-stopki