Dlaczego mam bóle dolnej części pleców?

Witam! Od jakiegoś czasu odczuwam ból w dolnej części pleców. Towarzyszy mi on codziennie, raz mocniej raz słabiej. Ból przechodzi tez czasem na nogi. Dzisiaj schylając się po rzecz z podłogi poczułam nagły silny ból, od 2 godzin go czuje i nadal nie przeszło. Mam problem z ruszaniem się, wstawaniem, schylać sie w ogóle nie daje rady. Prawa noga boli tak samo. Na razie nie mam możliwości konsultacji z lekarzem, ale co to może byc? Dodam ze mój tryb zycia jest rsiedzący, wyjścia do szkoły, ale czesto chodze na spacery wiec nie jest tak ze w ogóle się nie ruszam.mam 19 lat, dodam tez ze chorowałam kilka dobrych lat na anoreksję i przez te lata moje bmi wynosiło 11-12. Może to istotne, bo lekarze mówili mi wtedy, ze moge mieć problem z kośćmi.

Redakcja abcZdrowie

Witam, aby określić przyczynę bólu, który Panią niepokoi, konieczna jest wizyta u lekarza i dalsza diagnostyka, ponieważ przyczyn bólu pleców może być wiele. Opisany przez Panią problem może wskazywać na dolegliwości związane z kręgosłupem, które coraz częściej dotykają nawet młode osoby. Choć w tym wypadku oczywiście konieczna jest konsultacja z lekarzem, to można doraźnie sobie pomóc, aby zminimalizować ból. Z pewnością kręgosłupowi przysłuży się odpoczynek, unikanie wysiłku fizycznego oraz gwałtownych skrętów tułowia, a także ciepła kąpiel i okłady na bolące miejsce. Umiejscowienie przez Panią bólu w „dolnej części pleców” również może sygnalizować kłopoty z kręgosłupem – a konkretnie z odcinkiem lędźwiowym. Więcej na ten temat dowie się Pani z naszego artykułu:
https://portal.abczdrowie.pl/bole-kregoslupa-w-odcinku-ledzwiowym
Zachęcam do zapoznania się z artykułem, który przybliża problem bólu kręgosłupa: https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa.
Proszę jednak pamiętać, że ból pleców to nie tylko schorzenia kręgosłupa. Czasami przyczyn należy szukać gdzie indziej – odsyłam do tekstu o możliwych chorobach związanych z tego typu dolegliwością –
https://portal.abczdrowie.pl/choroby-o-jakich-moze-swiadczyc-bol-plecow
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.