Czy te bóle mogą promieniować na dolne części kręgosłupa?

Witam, mam pytanie w sprawie piersiowej części kręgosłupa. Mam skrzywienie właśnie tej części, w ubraniach jak noszę widać garba. Bili mnie góra strasznie w szczególności tył pleców. Mam pytanie czy bol z odcinka piersiowego może promieniować na dolne części kregoslupa tzn korzonki lub nawet cewka moczowej?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Dolegliwości związane z odcinkiem piersiowym kręgosłupa mogą być spowodowane wieloma przyczynami oraz pogarszać dyskomfort podczas codziennych czynności.

Kręgosłup piersiowy jest najmniej ruchomą częścią kręgosłupa, charakteryzujący się fizjologicznym wygięciem do tyłu, tworząc przy tym kifozę piersiową. Taka krzywizna powoduje prawidłowe utrzymanie postawy ciała.

Do głównych objawów bólu kręgosłupa piersiowego można zaliczyć: siedzący tryb życia, nieodpowiednia aktywność fizyczna, nadwaga, otyłość oraz ciężka praca fizyczna. Ból tego odcinka może być również związany z dehydratacją i protruzją krążków międzykręgowych.

Dolegliwości bólowe dotyczą głównie pleców na wysokości klatki piersiowej, między łopatkami. Jednakże często zdarza się, że ból może promieniować na dolny odcinek kręgosłupa, kończyny dolne, górne, a także powodować drętwienie nóg i rąk.

Jeżeli objawy ze strony kręgosłupa piersiowego będą się dłużej utrzymywać, zalecamy wizytę u lekarza neurologa oraz fizjoterapeuty.

Specjalista zdecyduje o dalszej diagnostyce oraz właściwym leczeniu. Należałoby wykonać badania obrazowe, takie jak RTG lub bardziej dokładne – rezonans magnetyczny, aby ocenić dokładną przyczynę takich dolegliwości bólowych.

Pomocna byłaby również odpowiednia fizjoterapia, określona przez specjalistę, aby polepszyć Pana komfort życia.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa

https://portal.abczdrowie.pl/kifoza-piersiowa-przyczyny-objawy-kuracja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.