Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może znaczyć ból pleców pod prawą łopatką?

Ból w prawej łopatce pomiędzy . Witam od kilku dni mam ból pleców pod prawa łopatka czy to pomiędzy ciężko określić przytym boli mnie kark i czuje mrowienie nóg
KOBIETA, 33 LAT około miesiąca temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ból pleców pod łopatką czy między łopatkami, określany przez pacjentów często jako kłucie, pulsowanie czy ucisk, może powodować zaburzenia czucia – mrowienie i drętwienie kończyn górnych. Dolegliwość ta najczęściej ma związek z wykonywaną pracą czy pozostawaniem przez długi czas w jednej pozycji – zazwyczaj są to wyciągnięte ręce, jak do pracy przy komputerze.

Odsyłam do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/bol-pod-lopatka-przyczyny-objawy-leczenie.

Zarówno ból między łopatkami, jak i ból karku mogą być oznaką nadwerężenia kręgosłupa – niestety nie napisała Pani, jaki prowadzi Pani tryb życia oraz jaką pracę Pani wykonuje. Jeśli dolegliwości bólowe mają związek z przeciążeniem kręgosłupa, to na pewno warto zadbać o odpowiednią postawę ciała, a także odpoczynek pozwalający na zregenerowanie nadmiernie obciążonych mięśni. W razie gdyby ból nie ustępował, warto skonsultować się ze specjalistą – ortopeda może zlecić badania obrazowe, takie jak RTG czy MRI kręgosłupa odcinka szyjnego i/lub piersiowego, a także skierować Panią do poradni rehabilitacyjnej.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://uroda.abczdrowie.pl/cwiczenia-wzmacniajace-kregoslup-charakterystyka-kregoslup-szyjny-odcinek-piersiowy-kregoslup-ledzwiowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy