Co może oznaczać ten ból pod łopatką?

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu doświadczam bólu pod lewą łopatką. Najpierw myślałem że jest to ból pod sercem/ nad żołądkiem ale po rozmasowaniu pleców w tym miejscu ból już jest wyczuwalny właśnie z tamtego miejsca. (Pod łopatką). Warto dodać że mam skoliozę.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

ból pod lewą łopatką może mieć różne przyczyny. W pytaniu pisze Pan o skoliozie, która może być jednym z czynników przyczyniających się do tych dolegliwości. To jednak niejedyna możliwa przyczyna, należy tu wymienić między innymi: zaburzenia mięśniowe w postaci nadwyrężenia mięśni pleców, problemy z kręgosłupem i krążkami międzykręgowymi. Nie należy zapominać o problemach z przewodem pokarmowym: nadkwaśność, refluks żołądkowo-przełykowy czy wrzody żołądka także spowodują taki ból. Na pewno można wspomnieć też o nerwobólach, które pojawiają się na skutek silnego i długotrwałego stresu. One także mogą somatycznie tak się ujawniać.

Niemniej, jednak jeśli ból jest długotrwały, uciążliwy oraz utrudnia codzienne funkcjonowanie, to z pewnością powinien Pana obejrzeć lekarz. Na podstawie badania fizykalnego i zebranego wywiadu będzie mógł wstępnie powiedzieć coś na temat diagnozy i zaproponować dalsze postępowanie. Niewykluczone, że konieczne będą badania obrazowe oraz laboratoryjne. Możliwe, że będzie także potrzebna konsultacja specjalistyczna. Zachęcamy zatem do kontaktu z lekarzem. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-pod-lopatka-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/skolioza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.