Co oznacza ten opis RTG płuc u 26-latka?

Dzień dobry! Mam 26 dzisiaj otrzymałem opis RTG płuc. Proszę o interpretację: W polu dolnym płuca lewego guzek 4mm. Po za tym miąsz płucny bez zagęszczeń. Serce i aorta rtg w normie. Wnęki szersze. Znacznego stopnia prawostronna skolioza w obrębie kręgosłupa Th.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT około miesiąca temu

Takie guzki u młodych osób najczęściej mają charakter pozapalny, jednak w celu zachowania „czujności” onkologicznej badanie warto skonsultować z pulmonologiem i rozważyć wykonanie tomografii komputerowej.