Co oznacza ten wynik TK płuc u 70-latki?

W badaniu tk z kontrastem taki opis: Guzek 4mm związany z opłucną s2PP. Pojedyncze pasma zwłóknień w nadprzeponowych iprzysercowych partiach obu płuc.Miąż płucny bez zagęszczeń i zmian guzkowych.Węzły chłonne wnęk i śródpiersia niepowiększone.Jamy opłucnej bez płynu.Niepokoi mnie ten guzek.

Wynik badania (mówię o zarejestrowanych projekcjach, nie o opisie) musi Pani skonsultować z pulmonologiem lub torakochirurgiem. Bliskie sąsiedztwo guzka i opłucnej może świadczyć o zmianie pozapalnej, należy jednak zachować czujność onkologiczną i rozważyć pobranie materiału do badania histopatologicznego.