Co oznacza wynik TK płuc u 30-latka?

Proszę o wyjaśnienie wyników TK płuc bez kontrastu. Oto opis: W płucu lewym , w języczku oraz w segm 8 pasmowate zagęszczenie włóknisto - niedodmowe pozapalne . W segm 10P podopłucnowy płaski guzek 6 x 3 mm . Poza tym płuca bez uchwytnych zmian ogniskowych . Nie stwierdza się wolnego płynu w jj opłucnej ani w worku osierdziowym . W obrębie śródpiersia i wnęk nie uwidoczniono znamiennie powiększonych węzłów chłonnych . W śródpiersiu przednim górnym nieregularnego kształu obszar , maks . Wymiarze AP do 2,5 cm - w różnicowaniu resztkowe utkanie grasicze . Aorta piersiowa nieposzerzona , szer . W cz . Wstępującej 2,8 cm ; odejście gł.pni naczyniowych od łuku aorty anatomiczne . Gł . Tt płucne nieposzerzone . W zakresie uwidocznionego fragmentarycznie nadbrzusza : bez zmian ogniskowych , nadnercza niepogrubiale . Watroba o nieco wydłużonym lewym płacie . Układ kostny : pojedyncze drobne guzki Schmorla . Spłycenie kifozy piersiowej . W. Poza drobnymi pozapalnymi zrostami u podstawy pluca lewego oraz pojedynczymi , również najpewniej pozapalnym guzkiem w segm 6P , obraz TK narządów klatki piersiowej w granicach normy .

Oznacza dokładnie to, co radiolog opisujący badanie ujął w ostatnim zdaniu: wykryte patologie w oknie płucnym mają najprawdopodobniej charakter pozapalny. Wynik należy jednak skonsultować z pulmonologiem, a nade wszystko odnieść do stanu klinicznego pacjenta.