Co oznacza wynik TK klatki piersiowej 34-latki?

Proszę o interpretację TK klatki piersiowej. - wąski wymiar strzałkowy klp, - w seg. 5 obu płuc przysercowo obszary zmian niedodmowych oraz niewielkie rozstrzenie oskrzeli obustronnie, po stronie P w oskrzelach zalega wydzielina, niewielkie zmiany niedodmowe przy śródpiersiu przednim w seg. 3L oraz przysercowo w seg 10P -pasmowate zmiany włókniste nadprzeponowo szczególnie widoczne w seg. 10L, pozapalne zmiany włókniste w szczytach obu płuc - podostrogowy węzeł chłonny o wym. 14x6.5mm , we wnęce L śr 8 mm , przyaortalny o wym 9.5x5.5mm , -zwraca uwagę podwyższona densyjność tkanki tłuszczowej w śródpiersiu przednim -najpewniej resztkowa grasica.

Lek. Michał Lenard

Opis badania wskazuje na obecność zmian pozapalnych w płucach. Powinien być razem z wynikiem oceniony przez lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!