Jak zinterpretować ten wynik rtg klatki piersiowej?

Witam serdecznie kwestia tyczy się kobiety 68 lat nałogowego palacza. Proszę o interpretacje wyniku rtg klatki piersiowej. Czy opis badania wskazywać może na nowotwór/ raka. Siateczkowe wzmożenie rysunku śródmiąższowego płuc, z przewaga w polach dolnych. Pasemkowe zaciemnienia o wyglądzie zmian pozapalnych przysercowo w obu płucach. Płuca bez zmian ogniskowych. Niewielkie zgrubienie opłucnej w szczytach płuc. Katy przeponowy żebrowe wolne sylwetka serca nieposzerzona luk aorty miażdżycowo wysycony. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Serdecznie dziekuje. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego . Wykonanie spirometrii, wskazana ocena pulmonologiczna po obejrzeniu rtg lekarz zdecyduje o rozszerzeniu diagnostyki