Wynik badania RTG płuc i opłucnej

Otrzymałem wynik badania płuc RTG z wpisem "Guzkowe i pasemkowate zagęszczenia w polach podobojczykowych i szczytach z pogrubieniem opłucnej. Poza tym miąższ płucny dostępny ocenie bez zagęszczeń. Sylwetka serca niepowiększona. Poszerzone wnęki płucne. Zatoki przeponowo- żebrowe wolne." Czy mam się bać?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie