Interpretacja wyniku radiologicznego płuc

proszę o interpretację wyniku obustronne drobne zgrubienia opłucnowe w szczytach płuc,z drobnymi zmianami guzkowo-włóknistymi w szczytach i polach podobojczykowych płuc.Miąższ płuc bez zagęszczeń.Wzmożony rysunek oskrzelowy płuc, głównie w polach dolnych.serce i krążenie płucne w normie.zachyłki przeponowo-żebrowe wolne. nie palę papierosów i raczej nigdy nie chorowałam mam 54 lata czy to coś poważnego

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisywane zmiany są najprawdopodobniej pozostałością po przebytym w przeszłości zapaleniu płuc. Dla pewności można zgłosić się do lekarza kierującego na badanie z poprzednimi zdjęciami RTG - dla dokładnego porównania.