Co oznacza wynik RTG płuc chorego na pylicę?

Mama choruje na pylicę płuc. Na zlecenie lekarza rodzinnego wykonała badanie rtg. Otrzymała następujący opis: W polach górnych i środkowych płuc widoczne są masywne zmiany guzkowo-włókniste ze zwapnieniami podciągające ku górze wnęki. Pozostałe pola płucne powietrzne bez zagęszczeń ogniskowych, o wyraźnie wzmożonym rysunku zrębu. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Sylwetka serca nie powiększona, typu pulmonalnego. Obie wnęki poszerzone. Bardzo proszę o interpretację wyniku.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u pulmonologa i rozszerzenie diagnostyki i jak sadze wykonanie Tk klatki piersiowej