Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co wynika z tego opisu rtg płuc?

Co oznacza taki opis RTG płuc "Opis Pola płucne powietrzne, bez zagęszczeń ogniskowych, o wzmożonym rysunku zrębu, zwłaszcza w polach dolnych. Kąty przeponowo - żebrowe wolne. Sylwetka serca nie powiększona. Aorta wydłużona. Kostne elementy objęte badaniem bez uchwytnych zmian. "
KOBIETA, 61 LAT 2 miesiące temu

Badania krwi - cholesterol

Cholesterol jest niezbędny w organizmie człowieka. Występują jego dwie odmiany ? dobra i zła. Sprawdź normy dotyczące wyników badań obydwu odmian cholesterolu, a także czym grozi jego nadmiar i niedomiar.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wzmożony rysunek zrębu to zmiana charakterystyczna dla stanu zapalnego – przebytego zapalenia płuc, PoChP, covid-19 i wielu innych. Może świadczyć o toczącym się stanie zapalnym lub przebytym.

O chorobach płuc może Pan przeczytać w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-pluc-stany-zapalne-astma-mukowiscydoza-nowotwor.

Wyniki badania RTG należy interpretować w oparciu o stan kliniczny i ewentualnie dolegliwości oraz historię chorób konkretnego pacjenta. Bez tego trudno precyzyjnie wskazać źródło uwidocznienia rysunku zrębu.

Zachęcam do zapoznania się także z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/interpretacja-zdjec-rtg-czestych-chorob-pluc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy