Co oznacza taki opis RTG po zapaleniu płuc?

Przed laty przechodzilam zapalenie pluc,zostaly powiklania.Zrobilam przeswietlenie,rentgena pluc wynik to zmiany wloknisto -guzkowe.Pozatem miaz ,serce jamy oplucne sa w normalnym stanie .Boje sie o swoj stan zdrowia,nie wiem co oznacza ,to slowo guzkowe ,czy sa to oznaki raka.Jakie sa rokowania .Nadmie ze pierwsze przeswietlenie robilam w roku2013 a kolejne dwa dni temu.Jakie jest zagrozenie zdrowia .Bardzo sie boje .Prosze o kontakt.Caly czas odrzucacie moje pytanie.Kolejny raz napisze jest mi bardzo przykro .Czy naprawde zle opisuje swoj stan zdrowia.Opisuje to co wiem i to co bylo w opisie przeswietlenia .Jezeli jest mozliwe bardzo prosze o odpowiedz ,ciagle odrzucacie.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety podała Pani za mało informacji, które pomogłyby w ocenie opisu zdjęć RTG. Przede wszystkim nie doprecyzowała Pani, jakie powikłania pozostały po przebytym zapaleniu płuc. Wskazane byłoby również skonfrontowanie wyników z poprzedniego badania radiologicznego płuc z obecnym.

Jeśli jest Pani zainteresowana, zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-pluc-stany-zapalne-astma-mukowiscydoza-nowotwor.

Zmiany, które Pani wskazuje, mogą wskazywać na zmiany pozapalne, niemające nic wspólnego z nowotworem, ale zdecydowanie wymagają oceny specjalisty, jeśli ma Pani dolegliwości, zdradzające problem z płucami. Duszności, kaszel, krew w plwocinie mogą być wskazaniem do niezwłocznej konsultacji z pulmonologiem, w przeciwnym wypadku warto zachować spokój, zwłaszcza, że opis badania RTG nie wskazuje na toczącą się chorobę nowotworową.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/10-objawow-raka-pluc-musisz-je-znac.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.