Co oznacza ta utrata wagi przy Covid?

Jestem po covid-19 , mam uczucie jak by coś mnie dusilo w płucach , lekarz rodzinny przepisuje mi leki które w cale mi nie pomagają. Przeswetlenie klatki piersiowej po trzech miesiącach od covid. Prosze o wyjaśnienie opisu. Pola płucne powietrzne, bez zagęszczeń ogniskowych, o wzmożonym rysunku zrębu w polach dolnych. Kąty przeponowo - żebrowe wolne. Sylwetka serca nie powiększona. Aorta wydłużona. Dodam, ze bardzo szybko tracę na wadze, 7kg w tydzień, 20kg w trzy miesiące.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opis RTG może wskazywać przebytą infekcję – świadczy o tym wzmożony rysunek zrębu w polach dolnych.

Zachęcam do lektury tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/interpretacja-zdjec-rtg-czestych-chorob-pluc.

Natomiast nawiązując do dolegliwości, które Pan opisuje, to niestety mogą one być konsekwencję przebytej choroby covid-19. Jest to tak zwany post lub long covid, czyli powikłania po infekcji koronawirusowej. Wciąż jednak nie wiadomo zbyt wiele na ten temat, a lista możliwych powikłań jest bardzo długo. Do najczęstszych należą: zespół przewlekłego zmęczenia, bóle głowy i ciała, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, ogólne osłabienie.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/powiklania-po-koronawirusie-28-objawow-long-covid.

Niestety bez szczegółowego zapoznania się z Pańskim stanem zdrowia i wynikami badań nie sposób wskazać konkretnej drogi leczenia. Proszę jednak pamiętać, że powrót do pełnego zdrowia po przebytej infekcji wirusem SARS-CoV-2 może zająć wiele długich miesięcy.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-jak-dlugo-zajmuje-chorym-powrot-do-normalnego-funkcjonowania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.