Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak walczyć z zatokowym bólem głowy?

Zapalenie zatok to powszechna dolegliwość. Ból głowy, które mu towarzyszy często jest trudny do wytrzymania. Jak radzić sobie z tą dolegliwością? Sprawdź to.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

takie dolegliwości mogą wskazywać na zakażenie wirusem SARS-CoV-2, chociaż bez badania niestety nie można stwierdzić tego z całą pewnością. Proszę pamiętać, że zarówno infekcje wirusowe, jak i bakteryjne dotykające górne, niekiedy dolne drogi oddechowe są typowe dla sezonu jesienno-zimowego. Wtedy obserwujemy wzmożony wzrost zachorowań – zarówno na grypę, jak i obecnie na covid-19. Zachęcam do lektury tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-a-grypa-jak-rozroznic-objawy.

Utrata smaku i/lub węchu jest częstym powikłaniem zarówno zapalenia zatok, jak i grypy. Jeżeli jednak poza tym nie doskwierają Pani symptomy typowe dla kataru upośledzającego wyżej wspomniane zmysły, to należy podejrzewać infekcję koronawirusową. Szczegółowo o objawach covid-19 może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-objawy-jak-rozpoznac-objawy-koronawirusa-co-dzieje-sie-z-organizmem.

Łagodne objawy choroby leczone są w domu i wymagają niekiedy tylko odpoczynku, nawodnienia organizmu oraz zażywania leków przeciwgorączkowych (gdy temperatura zanadto rośnie). Jeśli cokolwiek budzi Pani niepokój, warto skorzystać z możliwości teleporady – do internisty należy decyzja o dalszym postępowaniu oraz ewentualnym leczeniu. Na ten temat może Pani dowiedzieć się więcej z materiału dostępnego pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/dbaj-nie-panikuj-jak-leczyc-covid-19-w-domu-lek-michal-domaszewski-tlumaczy-najnowsze-wytyczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy