Dlaczego mam poty po Covid?

3 tygodnie po covidzie. Od tygodnia co noc mam zlewne poty. Czy ktos tak mial?? Martwie sie ze to moze byc calkiem inna powazna choroba niezwiazana z przebyta infekcja covid.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niewykluczone, że są to powikłania po przechorowaniu covid-19. Choć wciąż za mało wiadomo o chorobie wywoływanej przez SARS-CoV-2, to coraz częściej mówi się o tzw. post covid czy long covid, czyli powikłaniach, którego doskwierają pacjentom nawet przez długie miesiące po zyskaniu statusu ozdrowieńca.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-naukowcy-po-covid-19-pozostaja-ciezkie-powiklania-nawet-jesli-przebieg-choroby-byl-lagodny.

Wśród dolegliwości typowych dla powikłań po infekcji koronawirusowej wymienia się takie jak m.in.: zaniki pamięci, utrata bądź zaburzenia smaku i węchu, bóle głowy, zmęczenie i ospałość, kaszel czy dreszcze i zlewne poty. Powikłania te dotykają nie tylko osoby starsze, schorowane czy te, które przechodziły ciężką postać covid, ale także tych, u których choroba przybrała postać skąpo- bądź nawet bezobjawową.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/powiklania-po-koronawirusie-28-objawow-long-covid.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.