Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy odzyskam smak po Covid?

W październiku zdiagnozowano u mnie zakażenie koronawirusem. Miałem drobne objawy chorobowe grypy, utraciłem całkowicie węch i smak. Po odbyciu koniecznej izolacji powróciłem do normalnego życia. Po pewnym czasie powrócił mi węch, choć nieco zmieniony. Jednak do dziś nie powrócił mi zmysł smaku. Nie czuję normalnego smaku, tylko taki dziwny posmak, który przy każdej potrawie jest identyczny. Czy jest jakiś sposób, aby ten zmysł przywrócić. Minęło już przecież ponad trzy miesiące.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 3 miesiące temu

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety nie ma sposobu na przyspieszenie regeneracji opuszki w przypadku jej uszkodzenia w chorobie covid-19. Lekarze niekiedy zalecają suplementację preparatu witaminowego z kompleksem witamin B, co ma wpływać dobroczynnie na układ nerwowy.

Więcej na temat anosmii pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/anosmia.

Niestety utrata bądź zaburzenia węchu i smaku należą obecnie do najczęściej odnotowywanych powikłań po przechorowaniu infekcji wirusem SARS-CoV-2. Często te dolegliwości ustępują po kilku tygodniach, niekiedy jednak ciągną się miesiącami, a lekarze są bezradni.

Stąd też warto zachować cierpliwość, a jeżeli dolegliwości są mocno nasilone – nic nie stoi na przeszkodzie, by skonsultować się z neurologiem.

Zachęcam do lektury naszych artykułów: https://portal.abczdrowie.pl/czy-utrata-smaku-i-wechu-jest-trwala-prawdy-i-mity-na-temat-objawow-covid-19 oraz https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-naukowcy-czesc-pacjentow-na-zawsze-traci-wech-i-smak.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy