Czy mój węch kiedyś wróci?

W październiku chorowałam na Covid od tej pory nie mam węchu biorę Neurovit i robię trening węchowy niestety nie ma poprawy co mam zrobić czy jest szansa zebwroci

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zarówno stosowanie leku z witaminami z grupy B, które wspomagają regenerację neuronów, jak i polecany w ostatnim czasie trening węchowy, są wskazane. Niemniej trudno przewidzieć, na ile mogą okazać się pomocne.

Proces powrotu węchu u ozdrowieńców po covid-19 ma różny przebieg – u niektórych zaburzenia przemijają bardzo szybko, nawet w przeciągu kilku dni, u innych ciągną się przez wiele miesięcy. Aktualny stan wiedzy lekarzy i naukowców nie pozwala na jednoznaczną odpowiedź na pytanie o to, kiedy i czy wróci węch. Niestety niekiedy rokowania są złe i wskazują, że upośledzenie węchu może być nieodwracalne.

Proszę zapoznać się z naszymi artykułami, znajdzie Pan w nich więcej informacji na temat pacjentów, którzy utracili węch w wyniku choroby covid-19: https://portal.abczdrowie.pl/czy-utrata-smaku-i-wechu-jest-trwala-prawdy-i-mity-na-temat-objawow-covid-19 oraz https://portal.abczdrowie.pl/utrata-zmyslu-wechu-i-smaku-w-wyniku-covid-19-moze-trwac-nawet-do-5-miesiecy.

Jedyne, co może Pan zrobić, to skonsultować się z laryngologiem w celu wykluczenia nieprawidłowości niezwiązanych z wirusem SARS-CoV-2, a także pozostawać pod opieką neurologa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.