Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Fryzura wieczorowa

Chcesz pięknie wyglądać wieczorem? Nie masz pomysłu, jaką fryzurę zrobić? Obejrzyj film i zainspiruj się. Zobaczysz w nim, jak zrobić ciekawe upięcie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

opisane przez Panią dolegliwości, to jest: zmęczenie, zaburzenia koncentracji, osłabienie, wypadanie włosów czy trudności z oddychaniem to bardzo często zgłaszane skutki infekcji covid-19. Tego typu powikłania mogą towarzyszyć pacjentom nawet przez kilka miesięcy po zyskaniu statusu ozdrowieńca.

Zachęcam do zapoznania się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/powiklania-po-covid-19-moga-trwac-nawet-pol-roku-nowe-badanie.

Niestety nie ma jednego, uniwersalnego lekarstwa, które niwelowałoby te objawy. Jeżeli faktycznie są skutkiem infekcji wirusem SARS-CoV-2, to pozostaje pamiętać o odpoczynku, właściwej diecie wspierającej regenerację i odzyskanie sił, dużej ilości snu, a także suplementowaniu witaminy D3 i ewentualnie leków z biotyną czy wyciągami ziołowymi, wspierającymi wzrost włosa.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/rekonwalescencja-jak-dlugo-trwa.

Natomiast uczucie ucisku w klatce piersiowej może mieć związek z przebytą chorobą zapalną płuc. Na pewno warto poinformować o tym lekarza – niewykluczone, że skieruje Panią na RTG płuc, by sprawdzić ich stan po przebytej infekcji koronawirusowej.

Zachęcam do lektury także tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-syndrom-chronicznego-zmeczenia-po-covid-19-czy-mozna-go-wyleczyc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy