Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zrobić fryzurę ślubną?

Ślub to jeden z najważniejszych chwil w życiu kobiety. Tego dnia chciałaby wyglądać wyjątkowo - strój, makijaż i fryzura muszą być idealne. Obejrzyj nasz filmik i dowiedz się, jak ułożyć włosy na swój ślub.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

skutki przechorowania covid-19, jak obecnie już wiadomo, mogą obejmować także dolegliwości skórne, a wśród objawów wymienia się pokrzywkę, zmiany w obrębie płytki paznokcia, a także wzmożone wypadanie włosów.

Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-jedna-na-cztery-osoby-ktore-przeszly-covid-19-skarzy-sie-na-masowe-wypadanie-wlosow.

To powikłanie pojawia się około 2 miesiące po przechorowaniu infekcji wirusowej SARS-CoV-2 i zazwyczaj jest to łysienie telogenowe. Określenie „telogen” odnosi się do faz wzrostu włosa – faza telogenowa jest ostatnią: to faza spoczynku włosa. W przypadku łysienia telogenowego faza wypadania włosów przeważa nad fazą wzrastania.

Więcej informacji w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/lysienie-telogenowe.

Ten typ łysienia jest charakterystyczny dla spadku odporności, a także znacznego osłabienia organizmu np. wskutek infekcji czy nawet porodu lub stresu. Ponieważ infekcja covid-19 jest bardzo obciążająca dla organizmu, konieczne jest pozwolenie organizmowi, by się zregenerował poprzez odpoczynek, pełnowartościową dietę.

Być może te artykuły okażą się pomocne: https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-lysienie oraz https://uroda.abczdrowie.pl/5-naturalnych-metod-ktore-pozwola-ci-zatrzymac-nadmierne-wypadanie-wlosow.

Może się Pani wspomagać preparatami z wyciągami ze skrzypu polnego i pokrzywy, a także zażywać witaminy z grupy B, cynk i krzem, a także oczywiście – witaminę D3 w dawce adekwatnej do wykrytego niedoboru.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy