Co oznacza to wypadanie włosów po Covid-19?

Wypadanie włosów po covid. Witam serdecznie.Mam 42 lata,jestem po przechorowaniu covid 3 mce,zachorowalam 3 kwietnia.Od czerwca wypadają mi garściami włosy.biorę witaminy cynk 27mg,bit.c,d.witaminy z grupy B,b12,selen , maxi krzem z biotyna oraz drożdże piwowarskie .Zapisałam sie do lekarza dermatologa i dziś iż byłam wizytę,niestety trwała 2 min.Wzięłam wyniki badan,lekarz nie spojrzał na nie wiec powiedziałam ze żelazo 120,choruje na tarczyce ale przed covidem wlosy nie wypadaly,były mocne i w dobrym stanie.Lekarz szybko przepisał leki tj.Belid Dr 2razy po 1 tab,amocon forte c1 na 3 mce po 1saszetce do Livia bo to suplementy i Minovivax 5% płyn 1 raz dziennie.Ten płyn czytałam w opisie nie zaleca sie w takim stężeniu kobietom jedynie w mniejszym stężeniu. myślałam ze lekarz da recepte na jakieś wcierki robione w aptece ale naprawdę mnie zbył.Opiwiedzialam o chorobie i ze Mialam włosy do pasa a wypadlo mi prawie pół a lekarz nic .pośpiech i brak zainteresowania.Chciałabym otrzymać od lekarza z Państwa portalu jakâś recepte na wcierke dematologiczna która moglaby przepisac moja lekarz rodzinna by moznabyło ja wykonać w aptece.Bylabym bardzo wdzięczna bo dzisiejsza wizyta u doktora to stracony czas mimo ze czekałam na nia 1.5 mca na NFZ.pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź .

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

problem wypadania włosów po przechorowaniu Covid-19 zaczyna być zjawiskiem masowym. O tym powikłaniu pisaliśmy szerzej w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-jedna-na-cztery-osoby-ktore-przeszly-covid-19-skarzy-sie-na-masowe-wypadanie-wlosow.

W pierwszej kolejności proszę spojrzeć do odpowiedzi na podobne pytania, które zostały zadane w naszym portalu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-to-wypadanie-wlosow-po-covid,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-z-silnym-wypadaniem-wlosow-po-covid, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-z-wypadaniem-wlosow-po-przebyciu-covid.

Jeśli chodzi o medykamenty zalecone przez dermatologa, to należy podkreślić, że Belid i Amocon Forte C to suplementy diety złożone z rozmaitych wspomagających składników odżywczych – nie są to leki w ścisłym tego słowa znaczeniu. Warto udać się do trychologa, który zweryfikuje Pani wątpliwości co do zastosowanego leczenia. Być może zaproponowane zostaną zabiegi, takie jak ultradźwięki, mezoterapia igłowa czy laser. Polecanych lekarzy znajdzie Pani w naszym portalu:https://znajdzlekarza.abczdrowie.pl/.

Proszę również pamiętać, że na spodziewane efekty trzeba będzie poczekać, dlatego też po dobraniu odpowiedniej kuracji należy uzbroić się w cierpliwość.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.