Co robić z wypadaniem włosów po przebyciu Covid?

Witam serdecznie.2 mce temu przeszłam covid 19,względnie dobrze.Czuje sie dobrze.Jednak od 2 tyg.strasznie wypadają mi włosy,garściami po prostu.Kupiłam witaminy z grupy B,wir.b12 100mikro gramów,cynk 27mg,łykam droźdze piwowowarskie .B.proszę o pomoc i radę,mam długie włosy i boję sie łysienia.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety wielu ludzi, którzy przechorowali Covid-19, mierzy się obecnie z problemem wypadających włosów. Szacuje się, że kwestia ta dotyczy aż 1/ 4 ozdrowieńców. O tym zjawisku pisaliśmy szerzej w naszych artykułach, między innymi w https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-jedna-na-cztery-osoby-ktore-przeszly-covid-19-skarzy-sie-na-masowe-wypadanie-wlosow.

Domowe sposoby na wypadanie włosów, to przede wszystkim zbilansowana dieta i dostarczenie organizmowi właściwej dawki snu i odpoczynku. Jest to niezwykle ważne, by ciało jak najszybciej i w pełni mogło dojść do prawidłowej formy po chorobie. Proszę z lekarzem rodzinnym ustalić suplementację, przy czym warto również sięgnąć po nutrikosmetyki – są to suplementy, które mają działać na włosy jak kosmetyki, ale od wewnątrz. W składzie kosmetyków najbardziej polecane składniki to kolagen, kwas hialuronowy, biotyny, a także koenzym Q10. Można sięgnąć również po domowe odżywki z jajka lub czosnku, a poza tym nie zaniedbywać masażu skóry głowy.

Warto wykonać badania hormonalne, a także udać się na konsultację do trychologa bądź dermatologa, który w razie potrzeby dobierze odpowiednią kurację lekową oraz zabiegi. Im szybciej wdrożone zostaną odpowiednie kroki, tym większa szansa powstrzymania ewentualnego zagrożenia łysienia. Leczenie zapewne oparte będzie na stymulowaniu wzrostu nowych włókien, między innymi przy użyciu wcierek na bazie kolagenu, keratyny i aminokwasów.

Proszę również zajrzeć do naszych innych materiałów:

https://uroda.abczdrowie.pl/przeciw-wypadaniu-wlosow-kilka-porad,

https://portal.abczdrowie.pl/nadmierne-wypadanie-wlosow-wszystko-o-wypadaniu-wlosow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.