Co oznacza to wypadanie włosów po Covid?

Witam. Ponad 3 miesiące temu chorowałam na covid 19. Od miesiąca zauważyłam dosyć mocne wypadanie włosów. Zlecono mi badania: morfologia, tarczyca, żelazo, próby wątrobowe, badanie moczu. Wyniki sa w normie.,Ginekolog poleciła mi zazywac witaminy femibion. Mam pytanie, czy wypadanie włosów może być powikłaniem po covid? Zaznaczam, że nie mam żadnych zmian na skórze głowy.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli wyniki badań są w normie i nie wskazują najczęstszych przyczyn wypadania włosów, czyli anemii, niedoborów witaminowych czy zaburzenia pracy tarczycy, to niewykluczone, że źródłem Pani dolegliwości jest covid-19.

Wśród licznych powikłań, niekiedy nazywanych long covid, znajduje się osłabienie, zmęczenie czy zła kondycja włosów.

Zachęcam do zapoznania się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-jedna-na-cztery-osoby-ktore-przeszly-covid-19-skarzy-sie-na-masowe-wypadanie-wlosow.

Proszę spróbować suplementacji oraz pamiętać o odżywczej diecie. W niej powinny się znaleźć zwłaszcza witaminy z grupy B, krzem, cynk, selen i biotyna. Może Pani dodatkowo suplementować te pierwiastki lub kupić wyciągi roślinne – zwłaszcza ze skrzypu polnego i pokrzywy.

Być może pomocny okaże się także ten materiał: https://uroda.abczdrowie.pl/5-naturalnych-metod-ktore-pozwola-ci-zatrzymac-nadmierne-wypadanie-wlosow.

Jeśli po 2-3 miesiącach sytuacja nie ulegnie poprawie, konieczne będzie poszukanie przyczyny wypadania włosów – być może wskazane będzie wykonanie pakietu badań hormonów płciowych.

Zachęcam do lektury tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/nadmierne-wypadanie-wlosow-wszystko-o-wypadaniu-wlosow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.