Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza to wypadanie włosów po Covid?

Witam. Ponad 3 miesiące temu chorowałam na covid 19. Od miesiąca zauważyłam dosyć mocne wypadanie włosów. Zlecono mi badania: morfologia, tarczyca, żelazo, próby wątrobowe, badanie moczu. Wyniki sa w normie.,Ginekolog poleciła mi zazywac witaminy femibion. Mam pytanie, czy wypadanie włosów może być powikłaniem po covid? Zaznaczam, że nie mam żadnych zmian na skórze głowy.
KOBIETA, 30 LAT 2 miesiące temu

Badanie moczu na leukocyty

Ogólne badanie moczu, to jedno z podstawowych badań. Polega na ocenie próbki moczu pod kątem różnorodnych cech, m.in. leukocytów. Lekarz Łukasz Dubielecki pokaże jak wykonać badanie w domu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli wyniki badań są w normie i nie wskazują najczęstszych przyczyn wypadania włosów, czyli anemii, niedoborów witaminowych czy zaburzenia pracy tarczycy, to niewykluczone, że źródłem Pani dolegliwości jest covid-19.

Wśród licznych powikłań, niekiedy nazywanych long covid, znajduje się osłabienie, zmęczenie czy zła kondycja włosów.

Zachęcam do zapoznania się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-jedna-na-cztery-osoby-ktore-przeszly-covid-19-skarzy-sie-na-masowe-wypadanie-wlosow.

Proszę spróbować suplementacji oraz pamiętać o odżywczej diecie. W niej powinny się znaleźć zwłaszcza witaminy z grupy B, krzem, cynk, selen i biotyna. Może Pani dodatkowo suplementować te pierwiastki lub kupić wyciągi roślinne – zwłaszcza ze skrzypu polnego i pokrzywy.

Być może pomocny okaże się także ten materiał: https://uroda.abczdrowie.pl/5-naturalnych-metod-ktore-pozwola-ci-zatrzymac-nadmierne-wypadanie-wlosow.

Jeśli po 2-3 miesiącach sytuacja nie ulegnie poprawie, konieczne będzie poszukanie przyczyny wypadania włosów – być może wskazane będzie wykonanie pakietu badań hormonów płciowych.

Zachęcam do lektury tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/nadmierne-wypadanie-wlosow-wszystko-o-wypadaniu-wlosow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy