Wypadanie włosów a stosowanie skrzypu

Mam 32 lata od pewnego czasu zaczęły mi wypadać włosy zakupiłam skrzyp i jem jedna tabletkę skrzypu dziennie 50 mg. Cz taka ilosc wystarczy czy to za mała ilość. Proszę również o informacje po jakim czasie będą widoczne efekty

To co w skrzypie polnym najważniejsze to krzem- składnik mineralny odpowiedzialny za prawidłową budowę m.in włosów, paznokci, skóry, chrząstek. Jest wiele preparatów ze skrzypu polnego bo to bardzo dobre źródło krzemu.

Producenci zalecają nawet do 60 mg krzemu, proszę sprawdzić na opakowaniu czy 50mg dotyczy się krzemu czy skrzypu polnego. Warto znaleźć produkt na którym pisze dokładnie ile w danym wyciągu ze skrzypu jest krzemu. Krzemu nie ma się przedawkować, jest wydalany z moczem ale długotrwałe używanie może spowodować niedobory wit B1, dlatego często występują kompleksy wit B ze skrzypem.

Efekty stosowania jakichkolwiek tabletek widoczne będą po ok 3 miesiącach, tyle mniej więcej czasu potrzebuje organizm żeby wyprodukować nowy włos. Być może wcześniej np po miesiącu zobaczy Pani zmniejszone wypadanie jednak na odrost nowych włosów trzeba poczekać min 3 miesiące. Kuracja ze skrzypem pomoże też na skórę i paznokcie. Oprócz tabletek można również pić herbatkę a efekt będzie jeszcze lepszy.

Pozdrawiam :)

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
aby zwalczyć problem nadmiernego wypadania włosów należy przede wszystkim prawidłowo zdiagnozować przyczynę. Jeśli u podstaw Pani problemu leżą niedobory mikroelementów oraz niewłaściwa dieta - skrzyp wzmocni włosy i poprawi ich kondycję. Proszę jednak wykonać badania hormonalne - przede wszystkim h,tarczycy, nadnerczy oraz płciowe.