Co mam zrobić z tymi wypadającymi włosami?

Dzień dobry, chciałam uzyskać porady dotyczącej wypadania włosów, włosy wypadają mi nadmiernie podczas mycia głowy, natomiast praktycznie w ogóle nie wypadaja mi podczas czesania, chciałam zapytać dlaczego tak się dzieje i co w tej sprawie powinnam zrobić. Dziękuję za poradę i pozdrawiam serdecznie.
KOBIETA, 35 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl.

Wypadanie włosów w czasie mycia to częsta sytuacja. Może się zdarzyć np. jeśli masujemy je zbyt mocno, co może nadwyrężyć osłabione cebulki. Myjąc włosy, należy to robić delikatnie, unikając gwałtownego szarpania itp. Jeżeli problem trwa od dłuższego czasu, warto byłoby go omówić z trychologiem, czyli specjalistą, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem różnych dolegliwości związanych z włosami oraz skórą głowy.

Aby wzmocnić swoje włosy na co dzień, warto sięgnąć po różne maski oraz odżywki. Wybierając odpowiedni produkt, najlepiej poradzić się specjalisty. Ważne jest też, jakie inne akcesoria stosujemy do pielęgnacji włosów m.in. rodzaj szczotki. Poza tym włosy nie powinny być poddawane zbyt mocnemu suszeniu, co również może osłabiać ich strukturę. W okresie letnim, kiedy są wystawione na działanie intensywnych promieni słonecznych, przyda im się także dodatkowe nawilżenie. Proszę pamiętać, że zewnętrzna pielęgnacja włosów to jedno, ale równie istotne jest to, jak odżywiamy je od wewnątrz. Nie bez znaczenia jest sposób w jaki się odżywiamy. Im dieta będzie bardziej bogata w różne substancje odżywcze, w tym witaminy i minerały, tym włosy są w dużo lepszej kondycji.

Szczegółowo o wypadaniu włosów piszemy w jednym z naszych artykułów. Zachęcamy do przeczytania:

https://portal.abczdrowie.pl/wypadanie-wlosow-przyczyny-i-sposoby

Być może przydatne okażą się też wypowiedzi ekspertów portalu na pytania o zbliżonej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wypadanie-wlosow-po-myciu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uciazliwe-wypadanie-wlosow-przy-myciu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.