Wypadanie włosów po myciu

Witam. Mam problem dotyczące z wypadaniem włosów.Wypadają głownie przy myciu i szczotkowaniu włosów.Problem ten występuje od paru lat. Włosy farbuję średnio co 3 miesiące, lub więcej. Proszę o odpowiedź jakimi sposobami mogę się od tego problemu uwolnić.

Aleksander Ropielewski

Nie wiem czy faktycznie jest powód do niepokoju, ponieważ wypadanie włosów (w umiarkowanych ilościach) jest naturalnym procesem. Aby zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów należy użyać odpowiednich kosmetyków, dopasowanych do rodzaju skóry, unikać farbowania włosów, lakierów do włosów. Warto również wykonać badanie poziomu DHEA, testosteronu, prolaktyny i TSH celem wykluczenia hormonalnych przyczyn nadmiernej uraty włosów.

Dzień dobry,

normalne jest, iż codziennie wypada około 100 włosów. Jeśli rzeczywiście jest ich dużo, trzeba sprawdzić co jest tego przyczyną. Warto zwrócić uwagę na dietę, sprawdzić czy nie ma Pani anemii, zaburzeń hormonalnych. Polecam codzienne smarowanie skóry głowy olejem rycynowym, aby zapobiec wypadaniu włosów i pobudzić wzrost nowych. Proszę też zwrócić uwagę na grzebień, szczotkę do rozczesywania włosów. Na rynku dostępne są bardzo delikatne szczotki, które nie wyrywają włosów.