Jakie hormony odpowiedzialne są za stan włosów?

Witam. Mam 19 lat. Moj problem dotyczy wlosow. Od roku ich stan ciagle sie pogarsza, sa coraz słabsze, cienkie, łamia sie strasznie, sa matowe..nie moge nawet ich rozpuszczac tak tragicznie wygladaja. Zastanawiam sie nad badaniami hormonalnymi i chcialabym dowiedziec sie jakie hormony konkretnie maga byc odpowiedzialne za wlosy. Dodam takze, ze mam bolesne miesiaczki, raczej regularne i nie mocno obfite, piersi takze mam male i od 16 roku zycia nie zauwazylam aby rozly. Prosze o porade.

Oczywiście w pierwszej kolejności nasuwa się konieczność kontroli hormonów tarczycy. Jednak warto porozmawiać z dermatologiem, który zbierze właściwy wywiad i oceni Pani włosy. Należy przygotować się na wiele pytań, także o dietę i stan włosów u swoich bliskich teraz i w podobnym do Pani wieku.

Z włosami - zalecam wykonanie pełnej
morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie
włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością
tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą
dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów
z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację
do trychologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Z miesiączkami konieczna konsultacj au ginekologa