Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nasilone wypadanie włosów u 19-latki

Witam! Mam 19 lat i bardzo wypadają mi włosy... martwię się tym, czy to może oznaczać coś niepokojącego czy to tylko działanie zewnętrznych czynników choć staram się o nie jak najlepiej dbać? Dziękuję i pozdrawiam
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej
morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie
włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością
tarczycy
, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą
dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów
z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację
do trychologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy