Co spowodowało osłabienie i wypadanie włosów?

Moje włosy zrobiły się cienkie, wypadają i są suche, ale po dwóch dniach robią się tłuste i niesforne. Czy to konsekwencja leku na tarczycę, czy jest inna przyczyna?

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do endokrynologa, trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Najczęstszym zabiegiem przy wypadaniu włosów jest zastosowanie mezoterapii igłowej skóry głowy w serii.